Se afișează postările cu eticheta tg-jiu. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta tg-jiu. Afișați toate postările
vineri, 15 februarie 2013 | By: Unknown

COMEDIE LA PARCHET


Incredibil, dar adevărat! Doi gorjeni au plecat la furat doar ca să ajungă cât mai repede în puşcărie, pe motiv că nu mai e de trai în libertate. Hoţii au recunoscut cu seninătate şi rapiditate faptele în faţa procurorilor ca să ajungă în cel mai scurt timp după zăbrele, pentru a avea asigurate cazarea şi masa. Cei doi au crescut la orfelinat şi nu se află la primul furt. Din banii obţinuţi din vânzarea bunurilor sustrase şi-au cumpărat doar băutură.
Domnul din imagine are 43 de ani şi susţine că este singur pe lume, după ce a crescut la casa de copii. Astăzi a ajuns la sediul Parchetului Local, pentru că înainte de Revelion a intrat în casa unui târgujian şi i-a furat calculatorul şi două telefoane mobile.
Acesta a recunoscut faptele. Motivul oferit de acesta i-a uimit şi pe oamenii legii.
Să nu vă gândiţi că a plecat singur la furat. L-a luat cu el şi pe cel mai bun prieten, care a venit cu zâmbetul pe buze la audieri. Amândoi au recunoscut cu seninătate că au dat banii obţinuţi din vânzarea calculatorului pe băutură.
Poliţiştii i-au reţinut aseară pentru 24 de ore, iar astăzi i-au prezentat în faţa procurorilor de la Parchetul de pe lângă Judecătoria Târgu-Jiu.
Cei doi bărbaţi au recunoscut că au vândut bunuri evaluate la 4.000 de lei cu doar 100 de lei. Pentru prima dată, anchetatorii au avut în faţă două persoane care n-au cerut să fie puse în libertate, ci să rămână în arest. Pentru furt calificat, aceştia riscă să stea până la 15 ani după gratii.
Sursa: tvsud.ro

luni, 4 februarie 2013 | By: Unknown

SPORT: MAXIM E “ȘVAB”


Alexandru Maxim a semnat aseară cu Vfb Stuttgart, locul 11 în Bundesliga, și astăzi a fost prezentat oficial de către nemți. 1.500.000 de euro a primit Pandurii Târgu Jiu în schimbul fotbalistului. Și Maxim e mulțumit. Câștigă de zece ori ori mai mulți bani decât în Liga1.
Maxim a plecat din cantonamentul naționalei de la Estepona pentru a semna cu Vfb Stuttgart, formația care i-a administrat un 5-0 umilitor Stelei în această toamnă la București. Fotbalistul de 22 de ani a ajuns cu un avion privat în Germania. După ce a trecut vizita medicală și a discutat cu stafful grupării din Bundesliga, Maxim a semnat un contract valabil până la 30 iunie 2017. La Stuttgart va câștiga 40.000 euro pe lună plus alte bonusuri, și va purta tricoul cu numărul 44.
Petre Grigoraș, antrenorul care l-a inventat pe Maxim, are încredere că fostul său elev va reuși și în Bundesliga, un campionat în care fotbaliștii românu nu au prea reușit.
Alex Maxim a fost cel mai bun jucător al echipei Pandurii în prima parte a campionatului, marcând 5 goluri. Fotbalul e viața lui.
Și Petre Grigoraș și-a găsit altă echipă după despărțirea de Pandurii. Grig a revenit la Oțelul Galați, echipă pe care a mai antrenat-o în perioada 2006-2009.

Sursa: tvsud.ro



marți, 18 decembrie 2012 | By: Unknown

Sfarsitul Lumii, sfarsitul omenirii


Sfarsitul lumii, sau mai bine zis a planetei Terra va veni intr-o buna zi, vrem noi sau nu , speram ca pana atunci, adica peste cateva miliarde de ani omenirea sa fi avansat deja destul de mult pentru a parasi sistemul nostru solar si a gasi o noua planeta locuibila. Existenta noastra pe pamant ca fiinte inteligente, comparat cu varsta pamantului sau a universului este ca o secunda din viata noastra.
Dezvoltarea tehnologica din ultimii 50 de ani ar trebui sa ne puna pe ganduri, atat dezvoltarea tehnologica cat si globalizarea fortata care are loc in acest moment, precum si transformarea noastra in sclavi ai sistemului asa zis democratic.
Daca pe 21 Decembrie vine sfarsitul lumii voi fi bucuros, iar daca omenirea va muri deodata, atunci voi fi bucuros sa mor impreuna cu ceilalti pentru ca suntem deja intr-un sistem care ne doreste sclavi, un sistem care ne-a transformat deja in sclavi si care ne va transforma in sclavii supremi, subiect pe care il voi dezvolta intr-un articol viitor.
Aud tot mai des la televizor despre sfarsitul lumii, documentare, pareri ale unor “specialisti”, civilizatia maya etc. Totusi un lucru ma pune pe ganduri, pe 21 Decembrie chiar se va intampla ceva, mai exact soarele se va alinia cu centru caii lactee, eveniment ce se intampla odata la fiecare 26 de mii de ani. Mayasii credeau ca lumea a inceput in anul 3114 BC. Conform calendarului evreiesc ne aflam in anul 5772 de la facerea lumii. Chiar daca sunt ceva diferente de ani, se pare ca omul ca fiinta inteligenta a inceput sa evolueze in acea perioada. Este posibil ca dupa alti 5000 de ani sa incepem un nou ciclu de evolutie ? Nu stim ce se va intampla pe 21 Decembrie 2012 dar dupa aceasta data omenirea va avea nevoie de un nou reper, o noua data pentru sfarsitul lumii , asta in cazul in care pe 21 Decembrie 2012 nu va veni sfarsitul lumii asa cum o stim noi.
sfarsitul lumii

21 Decembrie sfarsitul lumii sau inceputul marii tribulatii ?

Pe anumite bloguri a aparut informatia ca defapt pe 21 Decembrie 2012 nu va veni sfarsitul lumii ci va incepe marea tribulatie iar numele antihristului va fi cunoscut lumii.
Un fapt este sigur, calendarul complex al mayasilor se va termina pe 21 Decembrie 2012, atunci cand soarele se va alinia cu mijlocul caii lactee, un eveniment astronomic foarte rar pentru omenire.